Próza
První tituly prózy jsem začal psát až po padesátce. Jako první jsem napsal zajímavé příběhy z mého života. Kniha dostala název: Co život dal (1997). Pak jsem si vyzkoušel napsat fiktivní povídku a ta dala impuls k napsání prvního románu, který má název: Za omyly se platí(1998). Následně jsem napsal druhý román z výtvarnického prostředí, který má název: Osudové střetnutí (1999). Průběžně jsem psal povídky a fejetony, které v knižní podobě dostaly název: Co život nadělil (2002).
Poslední román z výtvarnického prostředí dostal název: Souznění duší (2005). Souběžně zapisuji postřehy z mých studijních cest. Často mne osloví některé myšlenky, které dál rozvíjím, nebo příběhy z mezilidských vztahů k napsání úvah, pocitů a fejetonů. Kniha z těchto literárních útvarů má název: Zážitky a pocity (2007).
Vzhledem k zvládnutí typografických úkonů,  připravil jsem k tisku dvě monografie. Prolínání impulsů mapuje průřez výtvarnou tvorbou. Kouzlo okamžiku dokumentuje v ukázkách moje fotografické práce od deseti let.
Kniha s názvem Poznávání nikdy nekončí je seřazena z mým studijních pobytů ve světových metropolích (2010). Titul Dva pohledy se zrodil z mého impulsu, kdy s autorkou Hanou Kačírkovou píšeme eseje na zadaná slova (2011). Posledním titulem v próze je Ohlédnutí za vojnou. Neuvěřitelné zážitky, které dnešní mladí muži už neprožijí (2011).